• Вт. Май 30th, 2023

З’явилися зміни форм податкової звітності

Фев 1, 2023

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що наказами Міністерства фінансів України вiд 24 листопада 2022 року № 394 «Про внесення змiн до наказу Міністерства фінансів України вiд 19 червня 2015 року № 578», (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2022 року за № 1562/38898), вiд 15 грудня 2022 року № 438 «Про внесення змiн до наказу Міністерства фінансів України вiд 24 листопада 2022 року N 394» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2022 року за № 1626/38962) внесено змiни до форм податкових декларацiй платників єдиного податку третьої та четвертої груп, зокрема, доповнено додатком, який дозволяє вiдобразити розрахунок мiнiмального зобов’язання за податковий (звiтний) pік (опублiковано 30.12.2022 в Офiцiйному вiснику України № 101).

Зазначаємо, що відповідно до пункту 64 пiдроздiлу 10 роздiлу ХХ «Перехiднi положення» Податкового кодексу України (далi – Кодекс) встановлено, що першим роком, за який визначається мiнiмальне податкове зобов’язання, є 2022 pік.

Платники єдиного податку третьої групи, у яких виникає обов’язок визначати мінімальне податкове зобов’язання, вперше подають податкову звітність за 2022 рік за новою формою разом з додатком «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік».

Платники єдиного податку четвертої групи вперше подають податкову звітність на 2023 рік за новою формою разом з додатком «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік».

Також звертаємо увагу, що підпунктом 9.6 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу визначено, що податковий (звітний) період для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, дорівнює календарному місяцю.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 9.7 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу для подання податкової декларації.

Підпунктом 9.7 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу визначено, що платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку, встановлені для місячного податкового (звітного) періоду, крім випадків, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Інформуємо, що податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю подаються протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).

Поряд з тим, платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, що зобов’язані визначати загальне мінімальне податкове зобов’язання платників єдиного податку, подають звітність за звітний період – грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за ІVквартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком, загальне мінімальне податкове зобов’язання.

Тобто, платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу, у яких відповідно до вимог податкового законодавства не виникає обов’язок визначати загальне мінімальне податкове зобов’язання, подають податкові декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні за грудень 2022 року не пізніше 20 січня 2023 року та задекларувати податкові зобов’язання з єдиного податку у рядку декларації (без заповнення 3 та 4 рядків декларації).

Платники єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 відсотки доходу, у яких відповідно до вимог податкового законодавства виникає обов’язок визначати загальне мінімальне податкове зобов’язання, подають декларації за грудень 2022 року з граничним терміном подання – 9 лютого 2023 року). До таких декларацій обов’язково подається Додаток 1 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за 2022 рік», проставляється позначка у рядку 1 кінцевої частини декларації та заповнюються рядки 3, 4 декларації.

Головне управління ДПС у Миколаївській області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.