• Чт. Мар 23rd, 2023

10 запитань єпископату від духовенства та віруючих УПЦ — відео

Янв 13, 2023

Священики та віруючі УПЦ публічно почали вимагати від керівників своєї церкви остаточно відмежуватися від РПЦ.

Духовенство та віруючі УПЦ оприлюднили відеозвернення, в якому ставлять єпископату 10 запитань щодо статусу їхньої церкви, вихід з РПЦ, засудження позиції патріарха Кирила та інші. 

У відео духовенство зазначає, що «вкрай стурбоване останніми подіями, які відбуваються навколо церкви через злочинну війну росії проти України та, зокрема, відсутністю чітких та послідовних пояснень з боку Священного Синоду УПЦ».

Так, священнослужителів та паству цікавлять питання щодо статусу їхньої церкви. «Вона визнає себе повністю автокефальною, автономною чи самокерованою частиною у складі якоїсь Помісної Православної Церкви? Просимо офіційно розтлумачити це, оскільки іншого статусу, окрім автокефалії, автономії чи самокерованих частин та структурних підрозділів інших Помісних Церков, у православному канонічному праві не існує», – йдеться у зверненні.

Також у зверненні прозвучала низка запитань:

  • про вихід УПЦ з РПЦ та просять надати копії відповідних документів, які б свідчили про це;
  • чи надсилала церква до Синоду РПЦ заяву про повний вихід;
  • чи вийшла УПЦ з церковно-канонічних органів РПЦ;
  • чи втратив свою чинність Статут РПЦ;
  • про обов’язковість благословення московським патріархом новообраного предстоятеля УПЦ;
  • щодо позиції Синоду УПЦ про тимчасово окуповані росією території України;
  • про засудження позиції патріарха Кирила, який підтримує російське вторгнення в Україну;
  • щодо колаборантів серед духовенства УПЦ;
  • позицію щодо пунктів грамоти московського патріарха Олексія ІІ від 28 жовтня 1990 року, де проголошувалась залежність УПЦ від РПЦ.

«Щирі й недвозначні відповіді Священного Синоду на ці запитання заспокоїли б паству і духовенство УПЦ та сприяли б зміні ставлення до неї з боку українського суспільства у цілому», – переконане духовенство.

У зверненні пропонується винести ці питання на найближче засідання Синоду УПЦ, щоб сформувати по них офіційну позицію або повідомити причину відмови у винесенні на обговорення на офіційному сайті церкви.

 «На жаль, положення «Статуту про управління УПЦ» не дають відповіді на поставлені запитання щодо церковно-канонічного зв’язку і залежності УПЦ від РПЦ, що існували всі попередні 30 років. А відсутність чітких і послідовних відповідей на ці та інші питання в умовах війни росії проти України породжують ще більшу недовіру до керівництва УПЦ.

Сподіваємось, що члени Священного Синоду УПЦ, якщо справді прагнуть представляти Церкву українського народу, а не російську церкву в Україні, з пастирською турботою сприймуть ці запитання та нададуть вичерпні та недвозначні офіційні відповіді на них», – звернулись священнослужителі до свого єпископату.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.