• Чт. Мар 23rd, 2023

Жителі Миколаївщини обурені тим, що порушується графік відключення електроенергії

Дек 7, 2022

У багатьох селах, громадах не виконується графік відключення світла, який затвердила Миколаївська обласна військова адміністрація.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім опублікував графік відключень світла у своєму телеграм-каналі:

«В тісній роботі з обленерго вже маємо затверджені оновлені графіки погодинних відключень для Миколаєва та області.

Наразі розподілити «економію» — рівномірно.

До оновленого графіку ПОГОДИННИХ відключень увійшли обласний центр та всі райони Миколаївщини. Тепер всі без винятків підпадають під знеструмлення, але передбачається, що останнє триватиме менше.

Графік ПОГОДИННИХ відключень сталий, тобто однаковий на кожен день – він застосовуватиметься доти, доки ситуація в енергосистемі України стабільна.

Але ви маєте розуміти, що у випадку нових атак ворога на критичну енергетичну інфраструктуру, погодні умови, аварії та інші нештатні ситуації так само можуть призвести до необхідності відключення електроенергії.

Отже. Споживачі розділені на 3 черги, кожна з яких має власний, закріплений проміжок часу, коли не матиме електропостачання.

В документі нижче ви можете знайти свій населений пункт та адрес.

Кожна з черг має знеструмлюватися чотири рази на добу. Тривалість відключення – близько 2 годин. Відтак, кожного разу після заживлення, кожна з черг матиме електропостачання протягом 4 годин.

ПЕРША ЧЕРГА споживачів буде відключена від електроживлення в такі години:

00.00 – 02.00
06.00 – 08.00
12.00 – 14.00
18.00 – 20.00

ДРУГА ЧЕРГА споживачів змінить попередників в такі години:

02.00 – 04.00
08.00 – 10.00
14.00 – 16.00
20.00 – 22.00

ТРЕТЯ ЧЕРГА споживачів буде знеструмлена в наступні години:

04.00 – 06:00
10.00 – 12.00
16.00 – 18.00
22.00 – 00.00

Прошу з розумінням ставитися до відключень електроенергії. Миколаївські енергетики робили і робитимуть все можливе, аби забезпечити наших споживачів електроенергією».

Незважаючи на графік, у багатьох населених пунктах, селах, та віддалених мікрорайонах обласного центру, електроенергія вмикається двічі на день по 2 години, замість затверджених 4-х годин після кожних двох годин відключення. Вчасно, згідно графіку, світло не вмикають. Школярі абсолютно позбавлені права на навчання. Якби графік існував не тільки на папері, а виконувався посадовими особами обленерго, то вчителі мали б змогу проводити дистанційне навчання, діти б отримували знання, а батьки могли б контролювати процес. Але складається враження, що сільські діти, їхня освіта не цікавить відповідальних осіб.

Шкідлива тенденція ігнорування графіку спостерігається саме у селах та віддалених мікрорайонах міста Миколаїв. В обласному центрі графік діє: необхідно забезпечувати теплом котельні, роботу електротранспорту тощо. А от там, де населення мало — не діє правило справедливості.

Місцеві мешкані у соцмережах порушують це питання та звертаються до влади.

Дуже прикро, що є привілейовані населені пункти. Так, наприклад, село Весняне у Миколаївському районі, яке називають «царським», бо там маєтки багатіїв, можновладців, — сяє у вогнях світла, а села, у яких проживають прості селяни — протягом 6-8-10 годин поспіль сидять без світла, води, тепла.

Відомий волонтер, фермер Сергій Протченко пише на своїй сторінці у Фейсбук про дану проблему:

Його підтримують представники Миколаївського району, вчителі, волонтери, ветерани АТО, «афганці», різні верстви населення.
Жителі мікрорайона Велика Корениха, які не мають питної води, їм ніколи не привозили її безкоштовно, не мають світла і тепла у багатоповерхівках, у дітей відсутнє навчання, хворі не можуть отримати електронний рецепт — вирішують, що будуть перекривати трасу на міське звалище, а також — збирають підписи для направлення жалоби у СБУ, вже зібрано 138 підписів. Вони ображені тим, що графік не дотримується. 6 грудня світла не було з 6 години ранку до 16.00. 7 грудня світло вдень було включено тільки з 12.00 до 14.00, з 18.00 до 20.00. Місцеві мешканці не розуміють, як можна порушувати графік, створюючи незадоволення. Кожна людина розраховує на те, що під час включення світла вона зробить перелік необхідних справ. Як спланувати свій день, коли кожного дня вони користуються світлом 4-6 годин на день?!

— Ми знаємо, що наш мікрорайон потрапив до II групи споживачів. Втім, ми усі розуміємо, що у Коренисі відключають світло за графіками трьох груп одразу. То де ж соціальна справедливість, рівність, демократія, яку наші сини відвойовують у країни-терориста? — запитує Наталля.

Олександр також висловлює невдоволення:

— Чим наші діти-школярі гірше від тих, хто проживає у центрі міста? Чому вони тепер не можуть навчатися? У нас в квартирах відсутнє опалення, немає води (вона завжди технічна, а ми роками сплачували як за питну), безплатну питну воду не підвозять. Дихаємо сміттям зі сміттєзвалища та безліч інших проблем. Ми вболіваємо за нашу країну, за майбутнє дітей, хочемо, щоб вони могли навчатися в умовах війни.

Ганна продовжила:

— Ми вже перекривали трасу, вимагаючи нормальних пасажирських перевезень, проблем з відключенням світла. Наразі ініціативна група збирає підписи проти несправедливого розподілу електроенергії. Також виникають думки про перекриття траси, яка веде на міське сміттєзвалище. Можливо тільки радикальні міри примушують посадових осіб вирішувати проблеми?

Микола доповнює:

— Десятки років обленерго нам розповідає байки про нінії електропередач, що треба їх замінювати, але ніхто нічого не робить. Таке враження, що маленький мікрорайон відіграє велику роль у споживанні електрики та у її економії. Виникає питання: хто не справляється з обов’язками — енергетики чи міськкрада, яка далека від наших проблем?

У селян та у містян залишається надія на справедливість. Вони готують листи до різних інстанцій. Сподіваємося, що наша публікація допоможе їм у вирішенні проблеми, стане приводом до перевірки виконання графіку представниками СБУ. Віталій Кім наголосив, що всі питання порушення графіку та використання «телефонного» права підлягає розгляду Управлінням СБ у Миколаївській області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.