• Вт. Май 30th, 2023

Підприємства Миколаївщини можуть перейти на нічні зміни

Дек 3, 2022

Очільник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім закликав підприємства переорієнтуватися на нічні зміни роботи.

Про це він написав у соцмережах, передає hromadske.

«Обленерго, якщо роздаватиме потужність [електропостачання] за принципом «телефонного права» — даватиме пояснення СБУ», — пригрозив глава Миколаївщини.

Перед цим Кім заявив, що з понеділка, 5 грудня, вимагатиме від Обленерго перегляду графіків по області. Він повідомив, що відключення електрики в області, швидше за все, будуть по 4 години з подачею світла 2-4 години.

Віталій Кім

«Така поки що реальність, ліміти на область дають невеликі, з урахуванням зростання споживання та збільшення споживання (за рахунок людей, які повертаються в тому числі). Генерація зростає. Треба терпіти», — пояснив Віталій Кім.

Що передувало?

Раніше в уряді повідомляли, що для населення в кожній області (після першочергового заживлення критичної інфраструктури та інших витрат мережі) залишається 50-60% на покриття потреб в електроенергії. Цього мало б бути достатньо, щоб рівномірно розподілити навантаження вимушених відключень між усіма споживачами, щоб у людей вмикали світло щонайменше на 5-6 годин на день.

Наразі «Укренерго» доводить до обленерго обсяги споживання, які можна надати до того чи іншого регіону від електростанцій. Далі вже обленерго визначають, кого вони вимкнуть, щоб дотримуватися встановлених лімітів.

Нагадаємо, Міненерго наказало на час воєнного стану проводити позапланові перевірки на об’єктах енергетики. До перевірок будуть залучені представники НКРЕКП, Служба безпеки України, а також «Укренерго» — у частині перевірок операторів системи розподілу.

Так, перевірятимуть дотримання графіків відключення світла, технічний стан елементів обладнання системної протиаварійної автоматики тощо.

За наказом Міненерго, уповноважені представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах ОСП та ОСР у ранкові й вечірні пікові години для контролю за дотриманням графіків відключення електричної енергії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.