• Вт. Май 30th, 2023

Частина бізнесменів Миколаївської області після повномасштабного вторгнення Росії віддала ЗСУ все

Дек 3, 2022

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну бізнесмени Миколаївської області поводилися по-різному. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім, пише «Гордон«.

— Чи допомагав місцевий бізнес у перші дні масштабного протистояння з Росією.
«Важко відповісти однозначно. Частина бізнесу схопила все й побігла. Частина бізнесу все, що було, віддала на ЗСУ і залишилася. Частина бізнесу віддала навіть чуже. Було по-різному. Ті, хто точно допомагав, – виробники залізобетону та металевих конструкцій, які були залучені до облаштування блокпостів та зварювання «їжаків», – відповів Кім.

За його словами, «деякі автосалони» теж «залишилися і працювали».

Голові обладміністрації також поставили запитання, чи є смерть власника компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського «прицільною атакою» на тих, хто допомагав Україні протистояти окупантам, зокрема «Нібулон» блокувала баржами Дніпро.

«Ні. Росіяни в принципі атакували весь бізнес. Вони знищили – не працює – 12 найбільших підприємств області в аграрному секторі. Це перше. Друге – Вадатурський не від самого початку, а трохи пізніше блокував баржами вхід і йшов назустріч», – пояснив Кім.

Він також навів приклад із суднобудівним заводом «Океан».

«Керівник заводу «Океан» – обласний депутат від [забороненої в Україні партії] ОПЗЖ. І він із першого дня допомагає. Ходить і каже: «Ну, я розумію, що в мене така партія, та я ж не винен». У нього є проблеми, але він мовчки продовжує працювати на захист області», – підкреслив Кім.

За його даними, у Миколаївській області внаслідок російської агресії пошкоджено або знищено понад 13,5 тис. об’єктів.

«У деякі прилітало по кілька разів. Поки не можемо підрахувати їхні збитки. У нас є статистика загалом, там кримінальні провадження реєструються», – сказав голова ОВА.

Кім зазначив, що за час повномасштабної війни податкові надходження й надходження від бізнесу в Миколаївській області «значно зменшилися».

«Щодо виробництва – уп’ятеро в Миколаєві. Про це можна судити зі споживання електроенергії юридичними особами», – пояснив він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.