• Вт. Май 30th, 2023

Про ракетний терор, обстріли Миколаївщини та економію електроенергії — Кім

Окт 26, 2022

Віталій Кім, голова Миколаївської обласної військової адміністрації, в прямому ефірі розповів про оперативну та гуманітарну ситуацію в Миколаївській області на 26 жовтня 2022 року.

Про це повідомляє thegard.city.

Віталій Кім: Критична інфраструктура працює

Відключення електропостачання по всій Україні. Ми зменшили своє споживанні більш ніж в 2,5 рази. На жаль, за рахунок того, що не працюють підприємства і певна частина людей виїхала з регіону. Тому нас теж відключають, але щодо графіків аварійних відключень будемо працювати, щоб це не шкодило військовим виконувати свої обов’язки.

Про обстріли та відновлення будівельного фонду

Більше 12 700 пошкоджених об’єктів інфраструктури. Тому ми, на жаль, зараз відновлюємо в першу чергу термінові речі, такі як вікна і покрівлі. З цим працює місто, з цим працює область, з цим працюють багато волонтерів, організації, які надають нам допомогу. Але, на жаль, в сьогоднішніх умовах ми дуже повільно встигаємо відновлювати наші цивільні об’єкти через нові обстріли. Є графік, його веде мер міста (Миколаєва — ред.). Там на п’ятницю було близько 65% виконання, але вихідними через обстріли ця цифра збільшилася. Тому ми відновлюємо все, але через брак людей та матеріалів робимо це в тому темпі, в якому можемо.

Що прилітало по Миколаєву

Від початку війни і до приблизно 14 березня нас обстрілювали всім, бо вони (російські війська — ред.) майже взяли нас в кільце. Тому вони діставали нас і артилерією, і РСЗО, і всім, чим тільки хотіли. Після 14 березня основні обстріли були ракетно-зенітні, «Урагани» і таке інше дальньої дії. Три-чотири місяці тому почали використовувати перероблені ракети С-300, які спочатку були «земля-повітря» і їх переробили «земля-земля» з радіусом ураження близько 100 кілометрів. С-300 — це основна проблема Миколаєва, до Одеси вони не дістануть.

Потім додали ще «шахіди», але командування «Півдня» дуже швидко відреагувало і зараз на півдні, в тому числі на Миколаївщині дуже ефективно з ними борються.

Безумовно, використовували ракети типу «Калібр» та Х, але вони дорогі і на нас їх використовували лише по великим цілям, наприклад, будівля облдержадміністрації.

Дуже багато було використання касетних боєприпасів, всі ці випадки зафіксовані. Постраждали райони Корабельний та Інгульський. Що стосується лінії зіткнення, то майже щодня обстріли йдуть саме касетними боєприпасами, які заборонені і більшість жертв у нас якраз від заборонених боєприпасів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.