16 травня 2023 року стартувало тестування  в межах моніторингу результатів навчання під час війни. Загальнодержавний моніторинг має на меті вивчення результатів навчання з математики та української мови серед учнів 6-х та 8-х класів. Вивчатимуться результати навчання учнів щодо засвоєння тем за два роки навчання.

У рамках дослідження з 16 по 19 травні 2023 року учні 6, 8-х класів проходять тестування з математики. Протягом 23-25 травня 2023 року – з української мови. Тестування проходить на освітній платформі «Всеукраїнська школа онлайн». Отримані дані стануть основою для подальшого регулярного відстежування результатів навчання учнів та формування висновків за результатами двох-трьох років такого моніторингу.

Дослідження здійснює Державна служба якості освіти та її територіальні органи. Для участі у ньому відібрані близько 276 шкіл з усіх областей України, у Миколаївській – 13 шкіл (чотири з яких школи — учасники інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (пілотні школи НУШ)).

 «У тестуванні беруть участь учні закладів освіти, які навчаються очно або в змішаному режимі, а також учні, які перебувають за кордоном. У разі неможливості пройти тестування разом із класом, вони, в свою чергу, долучаються до тестування дистанційно», – зазначила Тетяна Голубченко, начальниця управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області.

Тести розробила Державна служба якості освіти України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) та участі педагогів-практиків, авторів навчальних програм і стандартів. Дані, які опрацьовуватимуться в ході моніторингу, будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі ВШО. Натомість Державна служба якості освіти результати окремо взятої школи чи класу не публікуватиме та не надаватиме директору чи педагогам.

Моніторингове дослідження — одне з серії вивчення діяльності шкіл під час війни. Отримані дані стануть основою для подальшого регулярного відстежування результатів навчання учнів та формування висновків за результатами двох-трьох років такого моніторингу з 2023 до 2025 років.

«Спостереження за дотриманням процедур проведення тестування у Миколаївській області здійснюють співробітники управління Державної служби якості освіти, а також 19 освітніх експертів, які пройшли відповідне навчання і не мають конфлікту інтересів на відповідній території. Спостереження здійснюється очно і дистанційно», – наголосила очільниця Управління.

Наказ Міністерства освіти і науки України

Перелік закладів освіти — учасників загальнодержавного моніторингового дослідження якості освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану

Довідково. Для 6 класу тест складається з 3-х частин, на виконання кожної передбачено 30 хв. Тест з української мови для 8 класу складається з 3-х частин, на виконання двох перших частин передбачено по 30 хв. На виконання третьої частини передбачено 40 хв. У всіх завданнях лише один варіантів відповіді правильний. Між частинами виконання тесту передбачено перерви.

Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області

Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області