Справу щодо корупційної схеми, через яку громада Миколаєва зазнала понад 26,8 млн грн збитків, НАБУ і САП скерували до суду.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України, пише Аспект з посиланням на “ІНТЕНТ“.

Йдеться про заволодіння бюджетними коштами під час виконання робіт з реконструкції Соборної площі у Миколаєві та їх подальшу легалізацію.

Серед обвинувачених:

Дії дев’ятьох осіб кваліфіковані як привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем за ч. 5 ст. 191 КК України.

Чотирьом особам з числа керівників приватних компаній додатково інкриміновано ч. 2 ст. 209 КК України – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненою у великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму, що перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, що у 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами — директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеного ТОВ, яке і виконало роботи. Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

У серпні 2021 року детективи НАБУ повідомили про підозру згаданим особам. На початку 2022 року слідство завершили.

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині викрили мережу збуту фальсифікованого пального на мільйони гривень. Загалом припинено діяльність восьми АЗС, половина з яких взагалі були нелегальними й не мали ліцензії на торгівлю підакцизними товарами.

Фото – Миколаївська міська рада