Головне управління ДПС у Миколаївській області інформує платників податків та громадян про необхідність реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг). Це – обов’язкова передумова початку здійснення господарської діяльності.

Слід зазначити, що відсутність державної реєстрації призводить до притягнення відповідних посадових осіб до адміністративної (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та, в певних випадках, до кримінальної (ст. 201 Кримінального кодексу України) відповідальності.

Багато українських підприємців нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності. Такий підхід є цілком неприйнятним, порушує встановлені законом вимоги, а саме:

здійснення господарської діяльності без державної реєстрації;

використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та відсутність мінімальних соціальних гарантій;

виплата заробітної плати «в конвертах»;

продаж товару, який придбаний без документів, або імпортований без офіційного митного оформлення;

непроведення розрахунків через РРО/ПРРО;

проведення розрахунків через банківські картки фізичних осіб;

ухилення від сплати податків тощо.

Нагадуємо, що державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності здійснюється та регулюється Податковим кодексом України, Законами України «Про підприємництво» від 07 лютого 1991 року № 698-ХІІ (із змінами), «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 № 755-IV (із змінами) та іншими законодавчими актами.

ДПС постійно отримує інформацію про факти здійснення системної господарської діяльності без державної реєстрації. Всі випадки перевіряються податківцями, а у випадку підтвердження наданої інформації – вживаються відповідні заходи реагування, у тому числі податкові перевірки.

Головне управління ДПС у Миколаївській області