З впровадженням в Україні воєнного стану та у зв’язку з окупацією окремих територій Миколаївської та Херсонської областей обсяги виробництва на підприємстві суттєво зменшились, а виробничі потужності не були залучені повною мірою, що унеможливило забезпечити роботою більшість працівників. 

Трохи стабілізувати ситуацію допомогла програма World Food Programme, яка створена ООН з метою безоплатного забезпечення харчовими продуктами мешканців Миколаєва та області.  

З квітня по вересень підприємство випікало хліба до 30000 штук цілодобово, це дозволяло підприємству працювати стабільно, залишити працівників на робочих місцях, платити людям заробітну плату, податки.

 10 вересня 2022 року пройшов тендер про який через незрозумілі причини Миколаївський  хлібзавод № 1 не повідомили, а коли нам стало відомо про тендер, то на жаль на платформі підприємство зареєстрували, але взяти участь у тендері не дозволили.

Тендер виграв “Київхліб”, що безумовно несе непоправні наслідки. А саме: роздача населенню продукції сумнівної  свіжості, напевно з консервантами, бо продукцію кожного дня треба буде доставляти з Києва, це майже тільки доба на логістику. У зв’язку з цим 287 робітників підприємства на час війни змушені будуть залишитися без роботи, та стануть соціально незахищеними, а Миколаївський хлібзавод буде зупинено, бо випікати мізерну кількість продукції стане не рентабельним. 

Працівники підприємства звернулися до місцевої влади з проханням допомогти, та не допустити закриття єдиного потужного хлібного підприємства області, не залишити пекарів без роботи, а жителів Миколаївщині без якісної продукції. На жаль, ми той регіон з якого понад 60 відсотків населення виїхали, села зруйновані, а тепер у нас забирають останнє, роботу. 

Віримо, що нас почують і допоможуть. Разом до перемоги! Слава Україні.