У період з 3 по 6 жовтня 2022 року в Україні проходитиме другий етап сертифікації вчителів початкових класів – самооцінювання власної педагогічної майстерності. На цьому етапі учасникам сертифікації, які попередньо успішно пройшли незалежне тестування фахових знань та умінь, буде необхідно оцінити власну професійну діяльність через призму вимог професійного стандарту вчителя шляхом заповнення анкети самооцінювання.

36 педагогів Миколаївської області брали участь у тестуванні. 26 вересня 2022 року в кабінеті учасника сертифікації розміщена інформація про допущення чи недопущення учасника сертифікації до участі в наступному етапі розміщено одночасно з результатами незалежного тестування.

Відповідно до наказу Державної служби якості освіти України від 01.08.2022 №01-10/73 затверджено форму анкети самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації та методичні рекомендації щодо її заповнення.

Звертаємо увагу учасників сертифікації, що методичні рекомендації містять детальну покрокову інструкцію щодо заповнення анкети самооцінювання, яке цього року проходитиме із використанням  інформаційно-аналітичної системи EvaluEd.  Уперше для самооцінювання Державна служба якості освіти України використовує систему EvaluEd, мінімізуючи людський чинник. У системі зручна навігація між групами тверджень, є можливість відповідати на запитання в будь-якому порядку, а за потреби – перевірити, на які з них залишилося дати відповідь. Система допоможе оперативно опрацювати отримані дані та надіслати візуалізовані результати анкетування у вигляді діаграм учаснику сертифікації для проєктування програми власного професійного розвитку.

Анкета самооцінювання міститиме 60 тверджень, а не 100, як це було раніше. Зміст тверджень відповідатиме трудовим діям професійних компетентностей, визначених професійним стандартом за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 23.12.2020 №2736-20. Учасник сертифікації має оцінити, якою мірою кожне із запропонованих тверджень реалізується у його професійній діяльності та обрати один із п’яти варіантів відповіді. Звертаємо увагу, що для успішного проходження другого етапу сертифікації необхідно обов’язково надати відповідь на вci шістдесят тверджень анкети самооцінювання.

Зазначимо, що на цьому етапі сертифікації педагогічних працівників не передбачено жодних експертних, бальних чи вербальних оцінок. Заповнення анкети самооцінювання власної педагогічної майстерності першочергово покликане допомогти учасникам сертифікації належним чином оцінити власні сили та виявити резерви для подальшого професійного зростання.

Команда Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області бажає педагогам Миколаївщини та решті учасників сертифікації успіху та успішного проходження всіх трьох етапів оцінювання. Маємо надію, що цього року спільнота сертифікованих педагогів Миколаївщини суттєво збільшиться! Тримаймо разом освітній стрій! Разом до Перемоги!

Довідково. Сертифікація педагогічних працівників  – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області