Величезних страждань зазнає Миколаївський район, особливо кілька його громад, які знищує ворог. Рашисти воюють з неозброєним населенням, яке проживає на території району. Обстріли, руйнування осель, вбивства неозброєних людей – це методи денацифікації окупантів.

Втім, героїчні та нескорені мешканці міст, сіл та селищ продовжують протистояти ворогу. Вони витримують велику моральну та фізичну напругу. Люди працюють, доглядають за господарством, чим можуть – допомагають ЗСУ. Навіть маленькі дітлахи, й ті, швидко подорослішали та стали справжніми патріотами, які ненавидять ворогів, що нанесли шкоду рідній країні та особисто кожному, відібравши щасливе, безтурботне дитинство.

Проте іноді виникають і проблеми, великі та маленькі, з якими впоратися можна за допомогою місцевої влади. В скриньку редакції потрапило кілька листів від мешканців саме цього, найбільшого району Миколаївщини.

Ольга звернулася з проханням допомогти вплинути на керівництво району, щоб гуманітарна допомога дійшла до віддалених, забутих владою, населених пунктів. Вона розповіла, що зверталася до керівництва громади, але не знайшла порозуміння. Гуманітарна допомога, на її думку, розподіляється нечесно. Мова йде про населені пункти Степівської громади. Тож, мешканка району сподівається, що виконуючий обов’язки керівника Максим Кашуба сприятиме справедливому розподілу між усіма мешканцями сіл.

До речі, на сторінці Миколаївської районної державної адміністрації з’явилась інформація щодо нового вантажу, який прибув до району:

«На цьому тижні субота та неділя знов присвячені гуманітарній підтримці населення.

За сприяння начальника ОВА Віталія Кіма кожна громада Миколаївського району має змогу забезпечити своїх мешканців продуктами харчування.

У цей раз завантажували консерви м’ясні (свинина тушкована).

Виконувач функцій і повноважень начальника Миколаївської РВА Максим Кашуба скоординував погрузку щоб вистачило всім.

В свою чергу керівники громад вже розподілять допомогу за певними категоріями мешканців міст та сіл району.

Спільними зусиллями підтримуємо громадян і держава в цьому допомогає постійно».

Ще один лист теж свідчить про деякі недоліки. Його прислали від ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Вони розповіли про те, що довгий час очікували на підтримку від влади району, яка не сприяла вирішенню їхніх проблем, вчасному отриманню допомоги.

Крім того, жителі колишнього Очаківського району у своєму дописі відзначили, що керівництво району чомусь оминуло увагою представників їхніх громад та не відзначили грамотами до державних свят ані Андрія Дмитренка, ані Сергія Бичкова, які багато роблять для міста та сіл.

До того ж вони запропонували місцевій владі більше уваги приділяти родинам загиблих воїнів, їхнім дітям, батькам, які виховали справжніх Героїв.

Не вперше жаліються мешканці та депутати Костянтинівської ОТГ на дії голови громади Антона Паєнтко. Ось що прислали у групу “Миколаївські вісті:

Антон Паєнтко

“Під час війни кожен показав своє обличчя, а деякі – просто підтвердили його ще раз.

До мене, як до депутата Миколаївська районна рада Миколаївської області, звертались неодноразово жителі й місцеві депутати з проханням навести аби який лад в їхній Костянтинівській ТГ. В свою чергу, я звернулась до народного депутата Негулевский Игорь, який підтримав нас й погодив комісію, яка протокольно зможе поставити питання голові ТГ, у кількості 8 місцевих депутатів.

Отож на 180 день війни, 22 серпня 2022 року о 14:00 прибули до адміністрації Костянтинівської ТГ небайдужі до життя громади депутати. Голову ОТГ Паєнтка Антона Миколайовича побачили прямо на порозі і запросили на зустріч. Антон Миколайович почав відмовлятися, мовляв, він у відпустці до 3 жовтня і ніякі справи розглядати не збирається. Всі нагальні питання, які нас цікавили ми мали задавати його 1 – му заступнику Ревті Н.С ( Нагадаємо про довіру до неї: прокуратура України порушила кримінальну справу проти Ревти Н.С. за розорювання пасовищ та продаж земель ОТГ).

Все ж, Антону Миколайовичу довелося відповісти на деякі наболілі запитання:

– Яка на сьогоднішній день ситуація з бомбосховищами у навчальних закладах нашої громади? Що робиться для поліпшення цієї ситуації?

Відповідь нас шокувала:

Виділено державою 1 млн 800 грн на будівництво бомбосховищ. І всі ці кошти направлені в Кандибинську школу, де навчаються 35 учнів. В як же інші навчальні заклади нашої громади ? Запитання без відповіді.

Не менш шокували нас відповіді і на інші питання!

Наприклад: – Чому не працюють сигнали сирен, чому нема відповідних мікрофонів?

– Чому відсутня пожежна частина на території нашої громади? На це питання була надана відповідь про те, що відповідальний за пожежну частину працює дистанційно !) Цікаво, яким чином він це робить?

– А як щодо допомоги нашим людям під час війни, що заплановано?

Відповідь від Антона Миколайовича була прогнозованою: ” До мене запитань нема, я у відпустці”.

– Як використовується автомобіль швидкої допомоги в селі Баловне, який надано за програмою президента?

Відповідь: ” Не ваше діло!”

На що депутати висловили свою думку: ” Якщо авто не використовується за призначенням, то може давайте віддамо швидку допомогу на фронт, нехай рятує наших бійців! “

На запитання: ” Чи отримали ви перед відпусткою преміальні, голова відповів : ” Що положено, те і отримав!”

Після цього Антон Миколайович не витримав нашого спілкування і ” пішов у відпустку “.

Хотілося б, але не можемо подякувати вам, Антоне Миколайовичу, за такі змістовні відповіді. Ми живемо у важкий час, який перевіряє людей на людяність .На превеликий жаль, не всі здають цей іспит. А ви, Антоне Миколайовичу, маєте бути не просто керівником, а людяним, порядним, совісним головою. Шкода, що цього немає ні в словах, ні в діях…”

Сподіваємося, що люди, які страждають від лихої біди, будуть почутими. А влада зуміє пригріти кожного жителя славного, героїчного району.

Фото зі сторінки у Фейсбук Миколаївської РДА, з групи “Миколаївські вісті”