Слідчим суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Дмитром Тішком розглянуто клопотання про обрання міри запобіжного заходу старшому солдату однієї з військових частин, що дислокується в Миколаївській області, підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369 КК України.

Відповідно до матеріалів клопотання, на початку серпня 2022 року, після проходження відповідного огляду було виявлено, що підозрюваний перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Рівень алкоголю в крові склав 2,04 ‰, про що було складено акт та повідомлено військовослужбовця про вчинення ним військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП «Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв», та про необхідність в подальшому складання відповідного протоколу.

В подальшому, відповідно до матеріалів клопотання, підозрюваний звернувся до командира взводу відповідного зонального відділу військової служби правопорядку та запропонував йому неправомірну вигоду у сумі 20 тис гривень за не складання щодо нього протоколу про військове адміністративне правопорушення.

Останній звернувся із відповідною заявою до правоохоронних органів.

Наступного дня, після передачі неправомірної вигоди, підозрюваного було затримано в порядку ст.208 КПК України.

У судовому засіданні прокурор просив обрати запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 208 тис гривень, з огляду на те, що військовослужбовець підозрюється у вчиненні тяжкого злочину та наявність ризиків, передбачених пп 1-5 ч.1 ст.177 КПК України.

Підозрюваний провину визнав, проте зазначив, що мала місце провокація надання неправомірної вигоди.

За результатами розгляду слідчий суддя Дмитро Тішко ухвалив обрати щодо підозрюваного запобіжний захід у виді застави в сумі 90 тис гривень, звільнити підозрюваного з під варти у залі суду.

Заставу слід внести на відповідний рахунок протягом п’яти днів з моменту постановлення ухвали.

         Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва