Російська окупаційна “влада” може прискорити підготовку до нелегітимних псевдореферендумів на окупованих територіях України, пише 5.ua.

Російські війська намагаються просунутися до Миколаєва зі східного боку від міста, проте 7 серпня не досягли на цьому напрямку жодних територіальних успіхів.

Про це у своєму новому зведенні за 7 серпня повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Так, на миколаївському напрямку російські сили вчора провели безуспішну атаку в районі сіл Васильки та Благодатне, приблизно за 45 км на схід від Миколаєва.

Російська окупаційна “влада” може прискорити підготовку до нелегітимних псевдореферендумів на окупованих територіях України – у відповідь на зміну реалій на місцях та український контрнаступ.

У цьому контексті ISW наводить дані мера Мелітополя Івана Федорова, за інформацією якого РФ розглядає можливість семиденного “домашнього голосування”, протягом якого російські окупанти ходитимуть по домівках та “опитуватимуть” мешканців Мелітополя (Запорізька область). А депутат Херсонської облради Сергій Хлань зазначив, що в Херсонській області окупаційна влада ще не повністю визначила умови проведення референдуму, але прискорює їхню підготовку після тритижневої паузи, яку Хлань пояснив атаками українських сил по тиловій логістиці ворога.
За інформацією Хланя, попередньою датою референдуму залишається 11 вересня т.зв. “єдиний день голосування” в Росії, коли відбудеться низка виборів різних рівнів.
У російському військовому керівництві, як і раніше, відбуваються серйозні зміни, що може негативно позначатися на можливостях РФ керувати діями армії РФ в Україні.