З перших днів війни Миколаївський хлібозавод №1 залишався єдиним хлібним підприємством, яке не зупинилося і кожен день забезпечувало Миколаївщину хлібом.

Про те, як працює і з якими проблемами стикається провідне підприємство, сьогодні ми поговорили з його директором – Альоною Раковою.

– Початок  воєнних дій був неочікуваним, треба було відбудовувати роботу та прилаштуватися до сучасних вимог, як вам вдалось утримати ситуацію під контролем, та все ж таки не залишити регіон без хліба?

– На наші плечі лягла велика відповідальність – не залишити миколаївців без хліба, і ми з завданням впорались. Оперативно перелаштували виробничі процеси та доставку хліба, хоч як не було складно,  адже ми залишились чи не єдиним виробником хліба в області.

Коли лунає повітряна тривога, пекарі залишаються біля печей, адже технологічний процес виробництва хліба налаштований так, що не дозволяє відлучитися з робочого місця, тому працівники героїчно випікають хліб, не ховаючись у бомбосховище.  Хоча більшість із них – це тендітні жінки, чиїсь мами, доньки. Втім, вони стійко та мужньо виконують свої обов’язки.

Наші водії доставляють продукцію до найвіддаленіших куточків Миколаївської області, навіть там, де зараз дуже небезпечно, але хліб так потрібен усім.

Війна змінила наші плани та об’єми виробництва, дуже зменшився асортимент. У зв’язку з тим, що немає  100% навантаження на виробництво, ми змушені виводити людей в зміни по черзі,  щоб дати їм заробити хоч якусь копійку, бо треба годувати сім’ю.

Зараз є працівники які виїхали, але є й ті, які зараз повертаються до міста і хочуть на роботу, та у зв’язку зі зменшенням об’ємів задовольнити всіх роботою, на жаль, не маємо можливості.

– Останнім часом у магазинах зявляється все більше хлібу виробників інших регіонів. Що ви можете сказати про це?

– Так “помічники чи рятівники” зі столиці, які заполонили полиці супермаркетів, забрали у нас частину прибутку.  У зв’язку з цим виникає питання, якщо нам доведеться зменшити потужності, хто буде годувати Миколаївський регіон хлібом? І чи зможе виробник з іншого міста забезпечити область хлібом. Треба наголосити на тому, що справді натуральний хліб – це продукт не довготривалого зберігання, його строк реалізації 1-2 доби, тому споживачам треба замислитися, з чого випечений хліб, який привезений з іншого регіону, і як виробник розв’язав питання м’якості продукту, строків збереження хліба та собівартості доставлення цього продукту до мешканців Миколаївщини.

 У перші дні війни на Миколаївщині працювало лише декілька хлібних підприємств, але ми нікого не  залишили без хліба, нам вистачає потужностей нагодувати, колись півтори мільйонну Миколаївську область. Але конкуренти з інших міст забирають у нас частину прибутку, відправляючи його у бюджети своїх міст, тим самим залишаючи працівників нашого підприємства без роботи, а бюджет міста без платників податків. Таким чином місцевий бюджет не доотримує кошти на соціальну сферу, а наші працівники, містяни, жителі області у тих же супермаркетах купують значно меншу кількість товарів.  

Звертаюся до наших партнерів, торгових мереж АТБ, Сільпо, Копійка, Таврія, роздрібній торгівлі, щоб при формуванні асортименту перевага надавалася місцевому виробнику. Закликаю, щоб ми разом наповнювали місцевий бюджет для розбудови нашого рідного міста, області.

– За рахунок чого підприємство тримається сьогодні?

Ми розуміємо велику відповідальність – забезпечення населення стратегічним продуктом і попри всі труднощі, які нас спіткали, продовжуємо працювати, бо наші споживачі чекають на якісний та корисний хліб,  який повинен бути щодня.

На сьогодні  завдяки проєкту ООН у Миколаєві організовано безплатну роздачу хліба, дякуючи нашим партнерам ми працюємо стабільно, а громадяни отримують хліб.  

Крім цього, підприємство активно підтримує місцева влада, коли у місті були проблеми з питною водою – організувала підвіз питної води як для підприємства, так і для наших працівників. Також працівники періодично отримують пайки – що є значною підтримкою для їхніх родин.

– Які плани на майбутнє?

– Чекаємо якнайшвидше ПЕРЕМОГИ! Також ми відновили соціальні проєкти: до Дня Конституції України провели конкурс патріотичних віршів, надаємо допомогу інтернату для інклюзивних дітей,  розпочинаємо акцію, у якій частина коштів з продажі хліба буде відрахована на  допомогу нашим землякам, які через воєнні дії втратили житло.

Дуже сподіваємось, що миколаївці підтримають нас, купуючи продукцію Миколаївського хлібозаводу №1, а ми зі свого боку зможемо надати більше робочих місць, більше перерахувати коштів в місцевий бюджет для розбудови міста та розвитку його соціальної сфери.   

Результат нашої роботи це стабільність та задоволені споживачі.